in ,

Последните фотографии од 10 познати личности пред да починат

Дури и да не сакаме да признаеме, славните личности ги допираат нашите животи на начин кој не може да се објасни. Чувствуваме врска со нив, дури и кога ги немаме запознаено или разговарано со нив во живо. Во нивните филмови и песни тие не носат на места во кои сакаме или не сакаме да одиме и никогаш нема да ги заборавиме. Тоа што ги прави овие фотографии различни, е тоа што тие се направени не долго пред тие да починат, а можеби и во нивниот последен момент во јавност.

Ејми Вајнхаус, една недела пред да почине

Боб Марли, фотографија направена во Германија пред да почине од рак

Фреди Меркјури, фотографија направена во пролет, починал во ноември од СИДА

Џими Хендрикс, фотографија направена еден ден пред да почине

Џон Ленон, фотографија направена 6 часа пред да биде убиен од страна на човекот кому му дава автограм – Марк Дејвид Чапман

Пол Вокер

Роберт Кенеди

Стив Џобс

Тупак Шакур, последната фотографија пред да биде убиен

Витни Хјустон

Прочитајте и...  Џерет Небула- вонземјанин без определен пол

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote