in

Посна салата со макарони и туна

Потребни состојки:

Макарони
Златна мешавина
Туна
Кисели крставички
Посен мајонез

Начин на приготвување:

Најпрво се варат макароните и се оставаат да се изладат. Потоа се вари златната мешавина и се додава во макароните. Во нив се додаваат и исечкани кисели крставички, туната и мајонезот. Се додава и сол во зависност од вкусот. Количините се по ваша желба.

Прочитајте и...  Опасно за здравјето: Оваа состојка сите ја консумираме, а не смее да внесуваме повеќе од 5 грама дневно од неа

Што мислите?

-1 Поени
Upvote Downvote