Животински свет

Потег кој заслужува аплауз: Татко и син спасија елен заробен во мраз (ВИДЕО)

Понекогаш малите гестови покажуваат колку е голем човек – и токму таквите луѓе не потсетуваат дека на крајот на краиштата има добро во светот.

47e777c600000578 0 image a 11 1515424507623

Корисниците на Фејсбук ги воодушеви од потегот на татко и син, кои направија нешто прекрасно.

Поточно, тие се возеле покрај замрзнатата река и виделе животно во неволја – еден елен бил заробен на мраз.

Тие реагирале брзо. Таткото го зел јажето, го врзал околу половината, и додека синот го држел, претпазливо по мразот стигнал до беспомошниот елен.

Еленот не се спротивставил – тој му дозволил на човекот да го подигне и да го пренесе безбедно. Кога го допрел цврстото тло, еленот истрчал на слобода!

Father and son find deer trapped in a frozen river

It wasn't easy, but they knew they couldn't leave the deer behind, trapped on the ice.

Gepostet von Animalkind Stories am Freitag, 12. Januar 2018
Прочитајте и...  ВИДЕО: Грбав кит од 40 тони скокнува од вода, ги шокира набљудувачите
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно

To Top
Close