in

Потресувачка исповед на принцезата Дијана: Во четвртиот месец од бременоста се фрлив по скали

Во 1991 година, принцезата Дајана почнала да води аудио дневник, а од тие снимки настана и книгата „Дајана и нејзината вистинска приказна“:

Книгата е објавена 20 години по нејзината смрт. Ви го пренесуваме делот кој беше објавен овие денови во британските медими, а кој открива низ каков пекол поминала принцезата.

Кога бев во четвртиот месец од бременоста со Вилијам, се фрлив низ скалите за да го привлечам вниманието на сопругот кој не сакаше да ме слуша. Му реков на Чарлс дека сум очајна, а тој ми кажа дека глумам.

„Не сакам да те слушам, секогаш ми го правиш ова. Одам на јавање„-ми рече Чарлс тогаш. Затоа се фрлив низ скалите. Знаев дека нема да го изгубам бебето, а на стомакот имав само модрици,рекла Дијана.

Дали е ова можеби екстремен начин за да се придобие нечие внимание? Одговорот на тоа прашање ви го оставаме Вам.

Прочитајте и...  По 19 години брак дознал дека неговата сопруга некогаш била машко

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote