Пожар беснее под селото Буково во битолско – огнената стихија се шири кон локалните куќи

Во моментов беснее пожар под селото Буково во битолско, пренесува Курир.

Фото: Курир

Според сведоците за КУРИР велат дека пожарот има опасност да се прошири кон околните куќи со многу голема брзина.

Пожарот е активен веќе еден час, но не се знае колку екипи се на терен.

Прочитајте и...  Incognita, млада македонска рап ѕвезда во подем
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде