in

Пожарникарите слават: Конечно дожд во Австралија – нов жежок бран кон крајот на неделата (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се прошири видео според кое во јужните делови на Австралија вчера започнало да врне дожд.

Според информациите во медиумите дождот им дал малку одмор на пожарникарите во овие делови на континeнтот пред новиот жежок бран кој се очекува кон крајот на оваа недела.

Пожарникарите на видеото слават за дарот од небото кој им овозможи да здивнат во борбата со огнената стихија.

Прочитајте и...  Дете (7) се загубилo во снежна бура на Алјаска: Ископал дупка за да преживее и така ги заштитил и роднините

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote