ПОЗИТИВ НА ДЕНОТ: Бабичка им пее приспивни песнички на своите кученца

Мелинда Херман ( Баба Лин ) е 70-годишна бабичка која им пее приспивни песнички на нејзините кученца и видеата ги објавува на својот YouTube канал. Освен што пее оваа бабичка свири на гитара, пијано и тапани.

Нејзините видеа ги освоија срцата на целиот свет, а сигурни сме дека ќе го освои и вашето.

Уживајте!

Прочитајте и...  Оптималната количина сон е пресудна за успехот на децата на училиште
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде