Случувања

Познатите се збогуваат со Драган Вучиќ

Македонската јавност остана во шок по веста за смртта на Драган Вучиќ. Познатиот водител и пејач почина како последица на компликации од коронавирусот.

Влатко Лозаноски

Каролина Гочева

Почивај во мир чичко Драган… ❤️https://youtu.be/Hi97kryOFJc

Gepostet von Karolina Goceva am Montag, 4. Mai 2020

Драган Спасов – Дац

Го сретнав, не знам каде…Му реков:-Тој сутлиашот што го рекламираш во емисијата е навистина убав, редовно го…

Gepostet von Dragan Spasov Dac am Montag, 4. Mai 2020

Го сретнав, не знам каде…
Му реков:
-Тој сутлиашот што го рекламираш во емисијата е навистина убав, редовно го купувам.
– Навистина ти се допаѓа?
-Да, му одговорив.
Следниот ден ме побара и ме праша за адресата, му ја кажав.
Дојде и ми донесе цел пакет од сутлијашот.”Повели” ми рече со насмевка.
Е, таков човек беше Драган Вучиќ.
Почивај во мир!

Тамара Тодевска

Почивај во мир Драган. Беше еден и единствен. 😢

Gepostet von Tamara Todevska am Montag, 4. Mai 2020

Лила Филиповска

ДНК

Милена Антовска – Станковска

Ване Маркоски

Никогаш нема да заборавам дека беше меѓу двајцата колеги, кога пред 3 години бев во болница, што редовно ми се јавуваше…

Gepostet von Vane Markoski am Montag, 4. Mai 2020

Миле Паника

Дарио Панковски

Почина Драган Вучиќ. Име и презиме, мој драг пријател, одличен музичар, автор на безвременски хитови, харизматичен водител и шоумен. Многумина го обожаваа, некои за жал го исмејуваа, но тој прв ја откри вистинската формула за тоа што всушност најшироката популација сака и им го нудеше тоа како вистински професионалец. Искрено се надевав дека засекогаш ќе не расположува со своите бескрајно шармантни и спонтани коментари, но не… Тој е за мене Драгче од мое старо маало, од Млин Балкан, со кој речиси секој втор ден се гледавме на кејот на Вардар на џогирање или пешачење. Сега, секој нареден ден на кеј ќе ми фали неговото: “Еј здраво Дарче, шо праиш, шо има ново?”, онака скопски. Многу ми е жал, МНОГУ! Ангели нека те носат горе, твоето име нема никогаш да зајде. Почивај во мир ДРАГЧЕ друже мој.
Весна, Мартин и Вукле, најдлабоко сочувство до вас, од срце. ⭐❤

Прочитајте и...  Почина Драган Вучиќ
View this post on Instagram

Почина Драган Вучиќ. Име и презиме, мој драг пријател, одличен музичар, автор на безвременски хитови, харизматичен водител и шоумен. Многумина го обожаваа, некои за жал го исмејуваа, но тој прв ја откри вистинската формула за тоа што всушност најшироката популација сака и им го нудеше тоа како вистински професионалец. Искрено се надевав дека засекогаш ќе не расположува со своите бескрајно шармантни и спонтани коментари, но не… Тој е за мене Драгче од мое старо маало, од Млин Балкан, со кој речиси секој втор ден се гледавме на кејот на Вардар на џогирање или пешачење. Сега, секој нареден ден на кеј ќе ми фали неговото: "Еј здраво Дарче, шо праиш, шо има ново?", онака скопски. Многу ми е жал, МНОГУ! Ангели нека те носат горе, твоето име нема никогаш да зајде. Почивај во мир ДРАГЧЕ друже мој. Весна, Мартин и Вукле, најдлабоко сочувство до вас, од срце. ⭐❤ #dariopankovski

A post shared by DARIO (@dariopankovski) on

Жељко Самарџиќ

Најпопуларно

To Top