Македонија

Познато е кој ќе ја претставува Македонија годинава на Евровизија

Пејачот Васил Гарванлиев ќе биде македонскиот претставник на овогодишната Евровизија во Холандија.

Песната допрва ќе се избира.

Васил е познат на македонската сцена повеќе години.

Го паметиме како слаткото момче кое ја испеа „Марионка“ на Златно славејче.

Потоа тој замина во САД, Италија и Канада, каде што живееше со години. Се врати во Македонија и повторно почна со настапите. На сцената се врати со песната „Ѓердан“, а неодамна го промовира и спотот за „Моја улица“.

Прочитајте и...  Кикенхоф - најголемата цветна градина во светот

Најпопуларно

To Top