Серијата која го освои регионот наскоро се враќа на малите екрани. Втората сезона од „Сенки над Балканот“ е достапна, а во улогата Јосип Броз Тито се појавува Милош Биковиќ, познат по двата филма и серијата „Монтевидео“, исто така режирани од Драган Бјелогрлиќ.

Биковиќ ќе го игра младиот Тито, а главните дејствија со Маршалот ќе се случуваат во третата сезона.

Го играм Тито пред да стане оној Тито што сите го знаеме, што ми дава слобода околу ликот, откри Биковиќ.

Прочитајте и...  Заврши и продолжението на „Вил и Грејс“
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде