in

Пред и потоа фотографии од вдомено куче покажуваат што може да направи љубовта

Шон МекКормик, љубител на животните, пронашол болен Ротвајлер на улица во Тајван. Кучето повеќе имало коски отколку кожа, очигледно било дека страдало од некоја болест на кожата. Повеќето луѓе би продолжиле по патот, но не и Шон. Тој го вдомил кучето и го однел на ветеринар. Никој не знае колку долго ова куче било оставено само. За среќа, Шон никогаш не се откажал од него и му помогнал да се преобрази во среќното и здраво куче кое што е денес!

Прочитајте и...  Не е лесно да се биде жена: Дали знаевте дека некои риби го менуваат полот поради стрес?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote