in

Пред три дена за инает фаќаше микрофони со рака, сега е првиот кошаркар со Ковид-19

Познат по своите испади и незрелост, кошаркатот од „Џезерите“ од Јута Руди Гобер во понеделникот на прес-конференција незрело се шегуваше на сметка на коронавирусот. Со рацете ги допираше микрофоните и диктафоните на новинарите кои беа оставени пред него.

Сега Французинот е првиот кошаркар позитивен на КОВИД-19, а НБА ја суспендираше лигата на неодредено време.

https://youtu.be/4QHocaG0VYQ
Прочитајте и...  Големо откритие: НАСА потврди дека на Месечината има вода (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote