Македонија

Предмалку со нож прободено 18-годишно момче во скопски автобус

mvr 1

Ололу 16 часот со нож избодено е 18 годишно момче во Скопје пренесе Centar.mk.

Според информациите инцидентот се случил додека момчето било во автобус бр. 56, во скопско Бојане.

Момчето итно со болничка е префрлено во болницата 8-ми септември во Скопје.

Прочитајте и...  НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Пред 111 години е роден македонскиот поет и револуционер Кочо Рацин

Најпопуларно

To Top