Случувања

Преголемите чевли на Меган модна катастрофа на деценијата

„Love The Sales” објави листа на модни грешки што ги прават познатите личности.

meghan markle

На листата на модни катастрофи се наоѓаат жени за кои се смета дека се модни икони на денешницата. На врвот на листата се наоѓаат Меган Маркл и реалити ѕвездата Ким Кардашијан.

Нивните грешки во стилот ги довеле на листата на најголеми модни промашувања во последната деценија.

Image result for meghan markle big shoes

Станува збор за големите чевли на Меган Маркл кои таа ги носеше на веридбата за принцот Хари и веќе познатиот цветен фустан на Ким Кардашијaн со потпис на Живенши кој таа го носеше на Мет Галата во деветтиот месец од бременоста.

Image result for kim kardashian givenchy signed dress met gala
Прочитајте и...  Беше слатката актерка од „Сексот и градот“, но сега прозборе за паѓањето на косата и алкохолот: Каков живот живее Шарлот денес?
Остави коментар

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно

To Top