Македонија

Прекрасна преработка: младата Стојне Николова ја препеа „Крушево абер пристигна“, ОГРОМНО БРАВО!

Песната “Крушево абер пристигна”, прекрасното дело на нашата легенда, доајенот на македонската народна музика – Васка Илиева, доби своја преработка од пејачката Стојне Николова.

“Почитувани пријатели и фанови, чест ми е да Ви го претставам моето видео првенче за 2020. Крушево абер пристигна, маестралното дело на нашата легенда, доајенот на македонската народна музика – Васка Илиева. Песната буди силни емоции што значи маж во тело на жена бранејќи ја својата татковина. Се надевам дека ќе допре до сите Вас, како што допре до мене и целиот мој тим кој работеше на овој проект”, напиша на Фејсбук Стојне Николова.

Прочитајте и...  Се откажаа од скапата облека, на матура отидоа со маички имитација на кошула и вратоврска, а парите ги донираа

Најпопуларно

To Top