Прекрасната Австралиско-суданска манекенка која личи на вистинска барбика

Благодарение на својот специфичен изглед, манекенката Даки Тот стана вистинска интернет сензација.

Нејзините фотографии ги има на насловните страници на многу познати списанија, но во 2017 година еден настан целосно ѝ ја промени кариерата.

Во 2017 година се појави на фотографија наречена “Duckie After Dark” на која изгледа како вистинска кукла.
По ова, Даки се пресели од Судан во Њу Јорк за да ја продолжи и да и се посвети на својата кариера.

Прочитајте и...  Колку долго дрогата останува во телото на човекот?
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.