Галерија

Прекрасни фотографии од мајки кои ги дојат своите малечки

Во време кога доењето е „жешка“ тема за дискусии и сè повеќе жени се залагаат за правото да ги дојдат своите деца на јавно место, фотографиите на Ивет Ајвенс од мајки-доилки го обиколуваат светот.

01 4

Посветената Литванка, која има две деца и е фокусирана на семејната фотографија, восхитува прикажувајќи мајки кои на природен начин ги хранат своите малечки.

„Двете деца ги доев каде што ќе посакав, oд црква до забави, од пазари до бутици на врвни дизајнери. Верувам во тоа дека мајките треба да ги дојат своите малечки кога што ќе посакаат“ – рекла таа.

Големата популарност на фото-проектот ја поттикна Ивет да ги обедини сите фотографии во книгата „Breastfeeding Goddesses“, која ќе биде издадена кон крајот на годината.

Прочитајте и...  Недостатоците на нашето модерно општество доловени преку илустрациите на Давид Бонаци (ГАЛЕРИЈА)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top