in ,

Пријатели формирале синџир за да спасат куче кое е во опасност

Што би направиле Вие доколку видите куче кое е во опасност? Овие храбри момци од Казахстан формирале синџир за да го спасат кученцето од брзата река.
Погледнете го видеото во продолжение.

Секоја чест!

Прочитајте и...  Најстариот златен ретривер во светот полни 20 години!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote