in

Пријателски настроени мајка сив кит и нејзиното младенче ги поздравуваат туристите (ВИДЕО)

Група туристи имаа уникатно искуство – ги запознаа пријателски настроените мајка сив кит и нејзиното младенче. Фотографот Марк Карвардин со помош на дрон го сними овој прекрасен момент во лагуната Сан Игнасио.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Мајка го става своето бебе во креветче и се случува нешто многу интересно

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote