in

Принцот Хари и Меган Маркл добија син

Сопругата на Британскиот прин Хари, војвотката Меган Маркл роди син, соопшти кралското семејство.

prince princess

Принцот Хари рече дека биле возбудени и и се заблагодарија на јавноста за поддршката за време на бременоста.

Тој посочи дека бебето и Меган биле во добра состојба, и дека се уште се размислуваат за име.

Британската палата соопшти дека бебето е 3.2 килограми тешко, и дека принцот бил присутен за време на породувањето.

Прочитајте и...  Ќерката на Нина Јанева ќе се вика како омилениот лик од „Игра на тронови“

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote