in

Природен и ефикасен лек за отечени колена

Дали често чувствувате болка во коленото, а покрај тоа постои и оток? Тибијата, коленото и фемурот се коски кои се одговорни за оваа болка.

Понатаму, болката може да биде предизвикана од повреда, артритис или слава структура на зглобот и коските. Но, не мора да се грижите бидејќи постои едноставен природен лек кој ќе ви го реши овој проблем.Сол и жолчка!

36 1530473012 1 4

Потребно е едноставно да се измешаат овие две состојки, една жолчка и околу една лажица сол, да се нанесе на зафатената област (на отеченото колено), а потоа да се фиксира со проѕирна фолија и еластичен завој.

Лековитата паста менувајте ја на секои два часа, најмалку пет апликации дневно. Жолчката содржи масла кои продираат низ кожата и ги внесуваат минералите на погодената област.

Магнезиумот кој се наоѓа во солта ја намалува течноста во ткивата и влијае врз намалувањето на отокот и доведува до природно опуштање на мускулот.

Пробајте, затоа што е дефинитивно делотворно.

Прочитајте и...  Банана, мед и вода против упорна кашлица

Што мислите?

-2 Поени
Upvote Downvote