Приведени татко и син од Тетово, во автомобилот имале 12 килограми марихуана

На 30.08.2019 околу 14:00 часот во Тетово, на земјениот пат од с.Фалише кон с.Сараќино, во паркирано патничко моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Г.М.(27) од Тетово, биле пронајдени околу 12 кг марихуана.

Во 17:10 часот бил пронајден и сопственикот на возилото Г.М.(27) и заедно со неговиот татко Н.М.(53) биле приведени во СВР Тетово, поради основано сомнение дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстаниции и прекурсори“.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Татко секој ден патува по 64 км за да му даде на синот пари за дрога: Инаку ќе краде
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде