konstantinovski 610x400


Исчезнатиот професор во пензија и архитект Георги Константиновски, кој беше пријавен за исчезнат, денеска е најден жив во Бардовци, објави Плусинфо.

Според непотвредени информации на порталот, Константиновски бил најден паднат во некој двор.

Инаку, тој е автор на студентскиот дом Гоце Делчев, Домот на печат во Приштина за кој доби југословенска награда, на објектот во Пелинце и Сеизмолошкиот завод.

Прочитајте и...  Ученици од ОУ „Лазо Ангеловски“ создадоа рециклирачки систем со кој се штеди вода и се произведува органска храна
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за