Македонија

„Proud“ – песната со која Тамара Тодевска ќе нѐ претставува на Евровизија 2019

Тамара Тодевска ќе ја претставува Република Македонија на овогодинешната евровизија со моќната балада “Proud”.

Прочитајте и...  Ученици од Кавадарци победија на државен натпревар со иновација за оценување знаења во образование

Најпопуларно


To Top