Македонија

Прв смртен случај од коронавирус во Македонија

57-годишна жена од Куманово е првата жртва од корона во Македонија. На жената постхумно и било утврдено дека има корона. Два пати пати била тестирана и тестовите не покажале. Таа била во карантин заедно со нејзиниот син кој има 33 години, информираше на денешната прес конфенренција, министерот за здравство Венко Филипче.

Прочитајте и...  Тажна вест, почина родилката од Куманово позитивна на КОВИД-19

Најпопуларно

To Top