Случувања

Први снимки од Хафман во затвор, очајната домаќинка одвај препознатлива

Фелисити добила една година надзор по излегувањето од затвор, плус 250 часа социјално-корисна работа.

Славната актерка Фелисити Хафман (56) служи затворска казна во Даблин, еден од четирите затвори во Америка каде казна служат исклучиво жени.

„Очајна домаќинка“ сега прв пат била фотографирана и снимена како шета низ дворот на затворот, а нејзиниот затворски број е 77806-112. Актерката била прилично непрепознатлива, во зелен комбинезон и со качкет на главата, а фотографирани биле и нејзиниот сопруг и ќерката кои биле на посета.

Фелисити во споменатата единица ќе служи казна од вкупно 14 дена, а покрај тоа ќе мора да плати и 30.000 долари.

Прочитајте и...  Белгија: Осуден на 3 години затвор поради кражба на велосипед, судот утврдил еколошки злостор
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top