in

Публиката „прсна“ од смеење: Среде концерт на диригентот му паднаа пантолоните

Михај Тангу доживеа неверојатен пех пред преполната сала кога среде диригирање остана по гаќи бидејќи му паднаа панталоните.

dirigent 960x639

Публиката прсна од смеење, а музичарите во оркестарот за среќа не се занесоа до толку во смешната глетка, па продолжија да свират како што треба.

Во миланскиот „Teatro del Verme“, беше одржан концерт по повод обележувањето на годишнината на Народна република Кина.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Прочитајте и...  Го спуштија ковчегот во дупката, а потоа од него се слушна гласот на покојникот: Каде сум, пуштете ме! (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote