in

Рачна изработка на накит и слики преточена во вистинска уметност – Богарт

Богарт – рачно изработен накит и уметнички слики. Бегајќи од секојдневието едно талентирано дуо пронашле креативно хоби – изработка на уметнички слики и уникатен накит.

FB IMG 1561992337686 1

Нивните слики го разубавуваат секој ѕид, додека накитот и дава впечатлив изглед на секоја дама. Уникатните слики ги изработува Мартин Богатиноски најчесто употребувајќи гипс техника. Неговите слики се впечатливи и имаат цел да внесат некоја поинаква свежина во домот.

Накитот пак го изработува Симона Коцевска од дрво и полимерна глина. Изработуваат најразлични обетки за да одговараат на сечиј вкус !

Ви издвојуваме дел од нивните производи и начинот на кој ги изработуваат.

Погледнете повеќе производи и нарачајте си го вашето уникатно парче накит или впечатлива слика за вашиот дом на нивните социјални мрежи:

Facebook

Instagram

Прочитајте и...  Никол Шерцингер го покажува својот дом со спектакуларен поглед на Лос Анџелес

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote