Живот

Рајско село близу Сараево посветено на Тоше Проески

Еко село наречено „Рај во рајот“ е отворено на околу 80 километри од Сараево и е посветено поп -ѕвездата Тоше Проески. Кога ќе влезете во селото, на неколку места има табли на кои се испишани стихови од неговите песни.

Прочитајте и...  Се уште живеат сеќавањата и спомените- цели 13 години од последниот концерт на Тоше Проески (ВИДЕО)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top