Случувања

Ракометарот Филип Кузмановски и официјално „рипна во тавче“- Пепи Манасков им пееше (ФОТО)


Филип Кузмановски и официјално „рипна во тавче“. Откако пред да замине во Германија ја запроси својата девојка Моника, македонскиот репрезентативец и неговата поубава половина во Битола се потпишаа пред матичар.

fitilj 4

На овој прекрасен момент беа присутни бројни познати ракометни имиња. Меѓу нив беше и Пепи Манасков, како и неговиот син и репрезентативец, Дејан. Легендарниот ракометар дури и запеа на веридбата на неговата внука Моника, пренесува Спортмедиа.

Кузмановски имаше поддршка од своите екс-соиграчи Горан Кузманоски, тука беше и Гоце Ојлески, како и Деки Манасков.

Прочитајте и...  Трагедија: Славниот рок музичар пронајден мртов
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top