Случувања

Раперката Ники Минаж заминува во пензија

Американската раперка Ники Минаж, која е позната по разголените видео спотови, денес на социјалната мрежа Твитер најави дека се пензионира.

„Одлучив да се пензионирам и да основам семејство. Знам дека сега сте среќни.“ – пишува раперката.

https://twitter.com/NICKIMINAJ/status/1169676721865412608

Само еден ден пред најавата, раперката ја објави својата нова песна на Youtube.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Џеј Ло и Шакира ја „запалија“ сцената на „Супер боул“
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top