in

Реалните карактеристики на хороскопските знаци: Овенот е спонтан,а Јарецот секси

Постојат одредени фрази со кои точно и на кратко се опишуваат вистинските карактеристики на хороскопските знаци. Да не се залажуваме и да не ги украсуваме работите. Ова е вистината која треба да ја прифати секој хороскопски знак.

Овен

Отворен. Допадлив. Спонтан. Не сакате да го видите разлутен. Забавен. Одлично се бакнува. Едноставно неодолив. Сака долги врски и важно му е семејството. Познат е по дарежливоста и великодушноста. Верен. Гласен. Секогаш мора да се во право. Едни од најубавите луѓе на светот.

Бик

Агресивен. Обожава долги врски. Сака да се кара, особено за она што го сака. Знае да биде досаден, но ќе направи сè за внимание. Сака да помага, но тврдоглав е. Грижлив. Може да биде егоистичен и ако нешто сака ќе направи сè за да го добие.

Близнаци

Добри. Одлично слушаат. Љубовници се, но не и борци. Сакаат да мудруваат. Лесно се навредуваат. Лесно губат работи и многу се заборавени. Зборлести се. Лесно простуваат. Сакаат да се бакнуваат. Имаат прекрасна насмевка.

Прочитајте и...  Ако успеете да ги освоите, овие хороскопски знаци ќе ве сакаат до крајот на животот

Рак

Одлично се бакнуваат. Добро изгледаат. Единствени во својата заљубеност. Романтични. Најгрижлива личност која ќе ја запознаете во животот. Повеќето се уметници или гласноговорници. Ако Ракот ви го отвори срцето и ви дозволи да влезете, ќе останете таму засекогаш.

Лав

Одлични соговорници. Атрактивни и страсни. Опуштени. Главно се среќни, а кога се несреќни стануваат детинести и мрзоволни. Неговиот проблем мора да стане сечиј проблем. Повеќето од нив се предвидливи и монотони. Сакаат долги врски. Зборлести.

Девица

Доминантна во врските. Грижлива, паметна, гласна. Сè што отсекогаш сте сакале. Лесно може да ѝ се угоди. Сака да се коцка и да ризикува.

Вага

Љубезна кон сите што ги запознава. Негува единствен изглед. Грижлива личност. Може да предизвика хаос, но ако сака може и да го спречи. Верен пријател од почеток до крај.

Скорпија

Обожува вицеви. Има одлична смисла за хумор. Сака сè да проба барем по еднаш. Сака кога некој ѝ угодува. Полна со енергија, одлично се бакнува. Секогаш го добива тоа што го сака. Привлечна. Сака долги врски.

Прочитајте и...  Жените родени во овој хороскопски знак се страв и трепет за мажите!

Стрелец

Спонтан. Одлично изгледа. Сака долги врски. Дава многу љубов. Индивидуалец. Лесно го губи трпението и не поднесуваат лаги. Ако се лошо расположени, подобро да ги избегнувате.

Јарец

Сакаат да провоцираат. Дрски. Интелигентни. Секси. Повремено мрзливи и напорни. Сакаат да работат полека и без паника, а кога ќе ја пронајдат работата што ја сакаат, целосно се предаваат. Горди, полни со разбирање. Паметни.

Водолија

Доверливи. Привлечни. Одлични љубовници. Сакаат долги врски. Многу се трудат. Ги прифаќаат сите обврски. Горди се на себе. Неуредни. Миленичињата ги сакаат повеќе од семејството.

Риби

Грижливи и  нежни. Паметни. Сакаат да бидат во центарот на вниманието. Многу организирани. Привлечни. Тешко можете да ги задржите. Страсни. Одлични љубовници. Понекогаш премногу веруваат во луѓето и лесно може да бидат повредени.


Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote