in

Регионот во солзи: Почина 15-годишното девојче кое беше тешко повредено во земјотресот во Загреб

Петнаесетгодишното девојче, кое беше тешко повредено во потресите што во недела наутро го погодија Загреб, почина денес во попладневните часови.

Тоа го потврди шефот на Клиниката за детски болести, Горан Роиќ. И покрај големите напори на лекарите, кои од вчера се борат за неговиот живот, девојчето почина.

За жал, и покрај напорите на лекарите од медицинската служба, девојчето што беше тешко повредено  во вчерашниот земјотрес им подглена на повредите. Во име на Клиниката за детски болести Загреб сакаме да им изразиме искрено сочувство на родителите и на семејството“, соопштил Роиќ, а пренесува порталот Srbija danas.

Прочитајте и...  Видео на денот: 8-месечно девојче со Даунов синдром слатко ѝ се смее на мајката која неодамна го посвоила

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote