Случувања

Рекордер: Српскиот пејач за една песна добил 15 илјади евра бакшиш

Пејачот Радиша Трајковиќ Џани го сруши рекордот кога станува збор за пејачите на српската естрада, барем така тој тврди- а добил 15 000 евра за песната „Најсилен“ на прослава во Берлин.

Пејачот настапил на приватна забава во во текот на изминатиот викенд и зеде толку многу пари што и самиот се изненадил.

„Гостите не можеа да запрат, тие постојано му даваа 500 евра банкноти“, изјавил неименуваниот извор за српски „Телеграф“.

“Џани е познат по големиот бакшиш, но овој пат се надмина себеси. Тој ја испеа песната” Најсилен “и доби 15.000 евра. Тој беше изгубен затоа што тој не очекуваше толку многу на почетокот од прославата, па само коментираше: „Одам дома, не ми треба повеќе“.

Прочитајте и...  Дали би прифатиле пари за да ве ИНФИЦИРААТ СО ГРИП? Научници нудат 3310 долари

Најпопуларно

To Top