Случувања

Родила тројки и починала за 10 дена: Мажот остана сам со пет деца, еве што го охрабри да истрае

Кога Каси и Џои од Канзас Сити се запознаа и се вљубија, мислеа дека цел живот е пред нив.

1932927 fb bebe ls 227299

2015 година дознаа дека ќе добијат тројка. Тоа значеше дека ќе имаа пет деца зошто веќе имаа две постари ќерки, Клои (6) и Тенли (2).

Меѓутоа набрзо се се промени.

Џои ја брзаше сопругата да оди во болница, а таму лекарите открија дека има згрутчување на крвта во белите дробови. На 29 јануари 2016 година Кеси на свет донесе две момчиња и девојче. И беше подобро, но два дена откако е пуштена дома, ја разбудила остра болка во градите.

Натамошните тестови покажале дека Каси нема повеќе згрутчувања, но дека нејзиното срце е под притисок. Во тој момент немала други симптоми, па е пуштена дома.

This was the only time Casi was able to hold all 3 together. It was definitely a special moment. She actually requested…

Gepostet von Casi's Triplets am Freitag, 26. Februar 2016

Само 10 дена откако чудесните тројки дојдоа на свет, нивниот живот се промени за миг.

Прочитајте и...  Шерон Стоун: „Да, јас стареам, но уживам во тој процес.“

Џои ги зел Клои и Тенли од училиште за да си одат дома. Тие засекогаш ќе го паметат тој ден, зошто Каси тој ден ненадејно починала. Се утврдило дека сепак без ничие знаење пиела лекови против емболија, кои во комбинација со хормоните и со лековите после породувањето имале фатално дејство.

Иако имало моменти кога Џои помислил да се откаже, скршен од болка и тага, морал да се прилагоди на животот со пет деца.

„Мораш да бидеш тука за своите деца. Не можете туку така да се откажете, кога знаете дека пет мали деца зависат од вас“, рече Џои.

Џои покрена и блог на кој ги следи авантурите на своите деца, а тројките Ашер, Леви и Пајпер оваа година наполнија 3 години

These 3 kids turn the Big 3 today! They continue to keep us on our toes, going 100mph from sun-up to sun-down, and making every day eventful. Love you Asher, Levi & Piper!

Gepostet von Casi's Triplets am Dienstag, 29. Januar 2019
Остави коментар

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top