in ,

Роналдо ќе купи медицинска опрема за болниците во Португалија

Кристијано Роналдо ќе го следи примерот на неговиот агент Жорге Мендеш и ќе се вклучи во хуманитарната акција за помош на португалските болници.

Човекот кој се грижи за кариерата на фудбалерот веќе донирал медицинска опрема за болница во Порто, а купил околу 50.000 маски и ракавици. Сега португалските медиуми објавуваат дека во акцијата се вклучува и Кристијано Роналдо, како и уште неколку други големи фудбалски ѕвезди.

Прочитајте и...  Не си ги убивајте бабите и дедовците, седете дома: Порака од Хилари Даф до младите да бидат одговорни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote