Случувања

Русин се спасил од мечка одгризувајќи ѝ дел од јазикот

mecka

Жител на руската република Тува во јужниот дел на Сибир успеал да се избори со една мечка, одгризувајќи ѝ дел од јазикот, соопшти портпаролот на Министерството за внатрешни работи на републиката, пренесува „Спутник“.

Инцидентот се случил на 2 јуни кога тројца жители на Тува биле во шумата на територијата на природниот резерват Хутински во областа Пи-Кем. Тие запалиле оган, готвеле храна и собирале еленски рогови во блиската шума.

Еден од мажите имал ненадејна средба со мечка. Тој почна гласно да вика да го заплаши животното, но мечката го нападнала. Меѓутоа, тој се покажа како тежок плен и успеал да ѝ одгризе дел од јазикот на мечката, принудувајќи ја да се повлече во шумата.

Потоа човекот успеал да ги повика своите пријатели на помош, а тие, пак, побарале брза помош. Човекот бил хоспитализиран со повреди на лицето, главата, рацете и на абдоменот.

Прочитајте и...  Убива за еден час: Ова преубаво место е најопасно на светот
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top