in

Сакаше да ограби старица, но сфати дека тоа е нејзината најголема грешка во животот (ВИДЕО)

Надзорните камери снимиле необична сцена во Велика Британија кога една девојка се обидела да ограби баба која подигнувала пари од банкомат.

Тоа што следело за многумина било изненадување. Бабата Доерен Џонс храбро се одбранила од непознатата жена.

„О, не! Нема да ги земете моите пари. Премногу работев за нив“ – рекла бабата во интервју, пренесуваат од „Klipland“.

Госпоѓата Џонс за време на инцидентот се ноѓала на улицата High Street во Блекхилт каде што околу десет часот наутро се обидела да ја подигне својата пензија.

На снимката се гледа како непознатата жена ѝ приоѓа и прво нешто ѝ зборува, а потоа нагло се обидува да ја турне за да ѝ ги земе парите.

Жената не знаела дека се обидува да нападне погрешна жртва.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Стаорец влегол во банкомат, изел 20 000 долари и умрел

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote