Случувања

Се исполни желбата на девојката што го расплака Балканот: Мирсада за прв пат го виде морето

20190704095024

Приказната за 16 -годишната Мирсада Хаџиќ ја крена на нозе цела Хрватска. Вози трактор, се грижи за кравите и за коњите. Нема избор, бидејќи татко ѝ е болен, а мајка ѝ не може самата да постигне сѐ.

Она што оваа девојка ја издвојува од другите е тоа што таа во својата жртва за семејството не гледа ништо посебно. Приказната за оваа девојка ја објави емисијата „Провјерено“, а нејзџината единствена желба на оваа млада девојка беше да го види морето. 

Целата инспиративна приказна за Мирсада, прочитајте ја на „Хаштаг“- ОВДЕ. 

Прочитајте и...  Баба од Босна ја снабдувала Австрија со марихуана: Со ќерката направила дилерска мрежа, ги вклучила и внуците
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top