Животински свет

Се роди еленче во Зоолошка градина, го крстија Лаки

Во скопската Зоолошка градина се роди еленче од видот лопатар, а персоналот му го даде името Лаки.

18 39 41 elence zooloska

– Ни се роди Лаки. Првото бебе елен лопатар годинава. Лаки е малечок дечко кој сака да ја истражува околината и да трча со останатите елени, а кога ќе се измори, може да го видите во оваа поза, вака Зоолошката на својот Фејсбук профил ја соопшти веста за раѓањето на новиот член.

18 43 55 6784678
Прочитајте и...  Прекрасно: И зоолошката градина во Орегон објави рендген слики на животни
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top