in

Се роди Каролина: Доналд Трамп по десетти пат стана дедо

Семејството на американскиот претседател Доналд Трамп е побогато за уште еден член.

trump children and grandchildren 2
NEW YORK, NY – APRIL 21: Republican presidential candidate Donald Trump stands with his wife Melania Trump (center left) and from right: Eric Trump, Ivanka Trump, Donald Trump Jr. and Tiffany Trump. In the front row are Kai Trump and Donald Trump III, children of Donald Trump Jr. on April 21, 2016 in New York City. The family appeaed at an NBC Town Hall at the Today Show. (Photo by Spencer Platt/Getty Images)

Неговиот син Ерик објави дека добил ќерка.

Ерик и Лара Трамп денеска добиле девојче кое го доби името Каролина Дороти Трамп. Ова им е второ дете, имаат едногодишен син Ерик Лука Трамп.

Девојчето е десетто внуче на 73- годишниот Доналд Трамп, кој е татко на пет деца, родени во брак со неговите три сопруги.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Туристите на Халкидики беа сведоци на еден необичен природен феномен

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote