Се самоуби милијардерот, обвинет за педофилија, Џефри Епстајн

Осомничениот педофил Џефри Епстајн изврши самоубиство, објави „Њујорк тајмс“, повикувајќи се на полициски извори.

190711153116 jeffrey epstein 0711 exlarge 169
/

Според весникот, рано изутринава е изнесено тело од затворот во Менхетан, каде Епстајн издржуваше затворска казна и потоа е пренесен во локалната болница.

Епстајн беше во федерален затвор во Менхетен, каде чекаше судење по обвиненијата за трговија со сексуално робје. Точното време и околности на самоубиството на Епстајн не се познати.

Милијардерот следната година на суд требаше да се соочи со обвиненијата за сексуално злоставување на десетици малолетни девојки во Њујорк и на Флорида. Тој пред две недели се обиде да се самоубие во затворот , по што беше ставен под 24-часовна стража. Епстајн, кој беше уапсен на почетокот на јули поради федерални обвиненија, тогаш беше пронајден на подот на својата ќелија во положба на фетус и имал траги од повреди на вратот.

Доколку на претстојното судење тој беше прогласен за виновен, ќе се соочеше со затворска казна до 45 години.

Прочитајте и...  Секс скандал ја тресе Белгија: Дрогирана девојка ползеше по клупското кафуле, па имаше секс со фудбалерите на клупата за масажа
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде