Филм & ТВ

Се сеќавате ли на Миша од „Жикина Династија“-Еве како изгледа денес

Малото момче во едно од продолженијата на „Жикина династија“ ретко кој го заборави.

mihailo jevtic misa iz zikine dinastije2 830x0

Малиот Мишо кој свири виолина ги освои срцата на публиката ширум Југославија, а денес Михаило Јевтиќ е возрасна личност и има 42 години.

Во улогата на Мишо подоцна се најде и Борис Миливојевиќ и Никола Којо, но прв Мишо беше Михаило Јевтиќ.

Освен со актерство, тој денес се занимава со музика, изработува веб апликации и сајтови.

mihailo333

По „Жикина династија“ се појави во уште неколку серии, а глумеше и во театар.

Прочитајте и...  Како се снимаше „Медена земја“ (ФОТО)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top