Случувања

Се сеќавате на Ивана Банфиќ од дуетот со Дино Мерлин „Годинама“? После толку алкохол, нема да ја познаете

Хрватската пејачка Ивана Банфиќ во деведесеттите беше популарна и атрактивна на овие простори. Нашата публика несомнено ја памти по дуетот со Дино Мерлин, а песната „Годинама“ беше хит со години, но и полн погодок кој ќе ја вивне меѓу ѕвездите.

Иако не ја интересираа скандали, една нејзина изјава се памети.

На прашањето дали е навистина толку привлечна или тоа е дел од нејзиниот сценски имиџ, Ивана без двоумење одговорила:

Бев секс машина, никако под петпати на ден.

Vrati me u disko

Gepostet von Tomislav Tržan am Sonntag, 17. Februar 2019

На денс сцената беше позната по хитовите „Шумица“, „Да му нисам дала“, „Цигарета“… имала по 150 закажани настапи годишно и никогаш не мирувала.

Wild West before ..90 dance party Fun Park Mirnovec

Gepostet von Ivana Banfić am Freitag, 31. August 2018

Но, тогаш ѝ се случил животот. Најлошиот. Следувал првиот брак, кој траел 12 години. Со Роберт Магиќ, кој бил нејзин менаџер, се развела спогодбено, пријателски.

Прочитајте и...  Политичар за пример: Премиерот на Индија со голема најлонска кеса го собира ѓубрето од плажа (ВИДЕО)

Од бракот научив како е кога во него ќе влезат и моите и неговите родители, а ќе излеземе ние. Ние се изгубивме некаде по пат…, рекла во една пригода.

Потоа следувала борбата со зависноста од алкохол. Ивана во 2005 година се пријавила во клиника за одвикнување. Со неа во тоа време постојано бил веќе поранешниот сопруг, кој ѝ пружил невидена поддршка. Победила. Им се посветила на студиите за интегративен терапевт.

Веќе долго не е дел од јавниот живот, раководи со школа за пеење.

Во тајност се венчала со продуцентот Круно Ладишиќ, долгогодишен познаник. Сакала да стане мајка, но првата бременост завршила со спонтан абортус. Втората бременост ја минала во кревет, за по девет месеци лежење на 39 години да го донесе на свет синот Јан.

Прочитајте и...  Извајано тело и стомачни мускули - популарната Касандра денес има 46 години и понатаму изгледа како “бомба“
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top