in

Се урна хотел во кој имало заболени од корона вирус, 70 луѓе се затрупани

Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу.

Спасувачите досега извлекоа 23 лица.

Хотелот служел како карантин за болни од новиот корона вирус.

Причината за уривањето хотелот се уште не е позната.

Извор: курир.мк

Прочитајте и...  Хајди Клум и сопругот се бакнуваат преку стакло во страв од коронавирус: Не се чувствуваме добро, мораме да се однесуваме посовесно! (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote