in

Се урна хотел во кој имало заболени од корона вирус, 70 луѓе се затрупани

Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу.

Спасувачите досега извлекоа 23 лица.

Хотелот служел како карантин за болни од новиот корона вирус.

Причината за уривањето хотелот се уште не е позната.

Извор: курир.мк

Прочитајте и...  Супермаркет смислил генијална идеја како да спречи масовно купување на средства за дезинфекција на раце

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote