in

Се уште живеат сеќавањата и спомените- цели 13 години од последниот концерт на Тоше Проески (ВИДЕО)

На денешен ден, пред точно тринаесет години Тоше Проески го одржа својот последен концерт, кој беше хуманитарен и овозможи десетици илјади евра за обновување на училиштата во Македонија.

На почетокот ја изрази својата огромна среќа и посака за неколку години сцената да биде од другата страна и да има уште повеќе посетители.

Денес, тринаесет години подоцна Тоше не е помеѓу нас, но спомените и сеќавањата за концертот живеат како да беше вчера.

Прочитајте и...  „Гандалф“ го бакна и запроси „Пикард“ на црвениот тепих

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote