in

„Secret Santa“ е совршена секс поза за празниците

Како што се наближува Божиќ, паровите не можат да се заситат од „празничната“ секс поза која ветува длабока пенетрација, пренесува „The Sun“.

За усовршување на оваа поза, понежниот пол треба треба да се наведне пред партнерот, потоа да се склопат рацете и лактите да се потпираат на маса или друг соодветен предмет.

Според британската компанија „Ann Summers“ која продава секси долна облека и секс играчки, тоа е совршена поза за божиќната забава.

„Тоа е совршен таен Дедо Мраз кој сигурно долго ќе го паметите.“

„Оваа поза може да биде совршена ако сакате да го избегнете тој непријатен контакт со очите со колегата“, велат од компанијата.

Лаура Вајтекер од компанијата додава дека божиќните празници се период од годината кога сите се опуштаат со колегите.

„Само внимавајте да не ве фатат и да не завршите во неволја.“

Прочитајте и...  Дали вашиот партнер ве искористува само за секс? Овие 10 знаци го откриваат тоа!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote