Повеќе лица се приведени рано утрово откако пред локал во Сараево биле убиена дваесет и пет годишната босанска пејачка Елма, позната како Елма Милано.

Како што пренесуваат босанските медиуми, немилиот настан се случил рано утрово во една кафеана во Сараево каде била организирана жива музика со споменатата печајко, која по настапот била убиена со огнено оружје пред кафеаната.

Во овие моменти се уште се врши увидот, а според неофицијалните информации пејачката била убиена од нејзиното момче со кое била дојдена во локалот и со кој непосредно немилиот настан седеле на истата маса.

Прочитајте и...  Мојот син учителките го затвориле и злоставувале: Северина обелодени скандал
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за