Rape

Задарската полиција поднесе кривична пријава против седум момчиња од околината на Задар, Хрватска, поради сомнение дека од август минатата година до јули годинава во повеќе наврати групно силувале 15-годишно девојче од истото место. Како што пренесува „Слободна Далмација“, нивниот чин тие го снимале со мобилен телефон и ги користеле снимките цела година за да ја уценуваат и од неа да изнудуваат нови сексуални односи, под закана дека снимките ќе ги испратат кај незјините родители и пријателите. За дополнително да ја уверат во своите намери, нејзиното поранешно момче, воедно и еден од силувачите, во неколку наврати ја претепал.

Rape

Момчињата на возраст од 19, 18 и 17 години биле приведени за тешки казнени дела против сексуалната слобода, сексуален однос без согласност, блудни работи, закани, телесни повреди, искористување на деца за порнографија, но судијата ги пуштил да се бранат од слобода иако живеат во исто место како и жртвата.

Според сведоштва од мештаните за „Јутарњи лист“, се работи за „татини синови“, чии родители веќе ангажирале војска адвокати, па така и покрај бројните докази, меѓу кои и два филма и неколку фотографии од самиот чин на силување, пронајдени во нивните мобилни телефони, судијата сепак одбил мерка истражен затвор.

Прочитајте и...  Ја следел со сестра ѝ, па пробал да ја силува: Притвор за кичевец
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за