Седумнаесет годишно девојче избегало од СОС Детското село

sos detsko selo

Вработена во СОС Детско село вчера во околу 10 часот наутро пријавила дека едно малолетно девојче со иницијали М.С. самоволно заминала од објектот во непознат правец. Како што велат Детското село, ова не е прв пат М.С. да ја напушти установата. Таа во повеќе наврати била враќана од полицијата.

Полицијата веднаш преземала мерки за пронаоѓање на М.С.

.

Прочитајте и...  Шенка Колозова за Ѓорѓи: “Не сум јас за жалење, јас сум тука и живеам – него го нема”
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде